<>

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد

نوشته شده توسط :

بررسی تاثیر سرعت امواج طولی و چگالی خشک بر روي چقرمگی شکست مود Ι سنگ ها

خلاصه
یک پارامترمهم براي بررسی رفتارشکست سنگاست این پارامتر در بسیاري از حوزه هاي مختلف مانند معدنکاري وتونلسازي کاربرد دارد. از I چقرمگی شکست مودآنجایی که تعیین چقرمگی شکست بوسیله انجام آزمایش، وقت گیر و پرهزینه می باشد استفاده از رابطه تجربی در این خصوص توصیه می گردد. در این تحقیق آزمایشتعیین سرعت امواج طولی، چگالی خشک و آزمایش خمش سه نقطه اي بر روي نمونه هایی از سنگ توف، ماسه سنگ خاکستري، ماسه سنگ قرمز، مرمریت انجام شد.سنگ را تخمین زد. نتایج تحلیل ها نشان می دهد یکی از رابطه هاي (رابطه I هدف از این تحقیق بدست آوردن رابطه اي تجربی است که بتوان چقرمگی شکست مودسنگها را تخمین I 0) که دارد با دقت بالایی می توانند چقرمگی شکست مود / بین چقرمگی شکست و چگالی خشک) بدست آمده با توجه به ضریب همبستگی ( 769رابطه دیگر که رابطه بین چقرمگی شکست و سرعت امواج طولی در سنگ استداراي ضریب همبستگی است.

واژه هاي کلیدي:

چگالی خشک . سرعت امواج طولی . خمش سه نقطه اي . چقرمگی شکست مود I

 

دومین کنفرانس ملی مکانیک خاک و مهندسی پی  (1394)

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: دانلود مقالات فارسی (کنفرانس های داخلی) , مقالات مکانیک سنگی و ژئوتکنیکی , ,
:: برچسب‌ها: دانلود , مقاله , رایگان , چگالی خشک , سرعت امواج طولی , خمش سه نقطه اي , چقرمگی شکست مود I ,
:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 2 آبان 1399 | نظرات ()

آدرس:مشهد-خیابان رسالت-رسالت 64-مذهبی5-پلاک 11-شرکت مهندسین مشاور پارسیان سازه گستر کانیار-گروه مهندسی IROCK
شماره تماس:اسمعیلی 09381295869 (تلگرام)- 2784190- 0511 - 09157945034 آدرس ایمیل:raminesmaeili68@gmail.com
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است و تمامی محصولات و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد همچنین فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
logo-samandehi لوگوی شرکت لوگوی گروه