<>

اولین و جامع ترین پک آموزشی معادل یک دوره آموزشی 50 ساعته

خرید آنلاین و دانلود فیلم ها بلافاصله پس از خرید

260,000 تومان

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد

نوشته شده توسط :

ارزیابی رفتار ماسه رمبنده با الیاف افزودنی درخت خرما در بارگذاري کرنش صفحه اي و محدودشده

چکیده
ماسههاي رمبنده از زمره خاكهاي مسالهدار هستند که به محض افزایش درصد رطوبت طبیعی آنها، ساختارشان ناگهانیفرومیریزد و نشستهاي زیادي بوجودمیآورند. در این تحقیق خاك ماسه رمبنده با الیاف درخت خرما بصورت تصادفیتسلیح گردید. هدف اصلی، پایش و ارزیابی نتیجه تسلیحسازي خاك ماسه رمبنده با الیاف درخت خرما در شرایط بارگذاريکرنش مسطح و محدودشدهبود. براي این مطالعه نمونههاي آزمایشگاهی الیاف در قطعات 20 میلیمتري و درصدهايمتفاوت از مقدار 0% تا 1% وزنی خاك با وزن مخصوص و رطوبت بهینه حاصل از آزمایش تراکم تهیه شدند. نمونهها در سه300 میلیمتر براي دستگاههاي ×300× 100 میلیمتر و 150 ×100× 50 میلیمتر، 20 × 50 × اندازه متفاوت قالب 20آزمایش برش مستقیم جهت ایجاد شرایط بارگذاريکرنشمسطح مورد آزمایش قرارگرفتند. همچنین آزمایشهاي تعیینپتانسیل رمبندگی قبل و بعد از اضافهکردن الیاف به خاك انجام گرفت. از بررسی نمونههاي آزمایش شده یک نوع جهتیافتگی غالب براي الیاف پراکنده شده مشاهدهگردید. جهت قرارگیري الیاف در نمونهها تقریبا عمود بر جهت اعمال انرژيتراکمی بود. نتایج آزمایشهاي برش مستقیم نشاندادند که رابطه معنیداري بین مقاومت برشی اوج، سختی اولیه وجابجایی افقی ماسه با افزایش درصد الیاف مشهود نیست. پارامترهاي مقاومت برشی خاك مسلح شده نیز در اثر افزایشدرصد الیاف تغییر معنیداري نداشتند. جابجایی افقی براي شکست نمونهها کوچک بود، بنابراین الیاف نیز کرنش کمیتحملکردند و مقاومت کششی آنها بسیجنشد. نتایج آزمایشهاي تعیین پتانسیل رمبندگی نیز نشاندادند که افزایشدرصد الیاف باعث کاهش معنیدار و قابل توجهی در نشست خاك مسلح در اثر غرقابشدگی نشد. با توجه به نتایج حاصله،میتوان گفت که افزایش درصد الیاف در رفتار ماسه تسلیحشده در مدلهاي بارگذاري کرنش صفحهاي و محدودشده، باعث بهسازي خاك نمیشود.


واژه هاي کلیدي :

ماسه رمبنده . الیاف درخت خرما . آزمایش برش مستقیم . پتانسیل رمبندگی

 

كنفرانس بين المللي عمران، معماري و مديريت توسعه شهري در ايران تهران (1397)

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: دانلود مقالات فارسی (کنفرانس های داخلی) , مقالات مکانیک سنگی و ژئوتکنیکی , ,
:: برچسب‌ها: دانلود , مفاله , رایگان , ماسه رمبنده , الیاف درخت خرما , آزمایش برش مستقیم , پتانسیل رمبندگی ,
:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 10 مهر 1402 | نظرات ()

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 6734 صفحه بعد

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 6734 صفحه بعد

آدرس:مشهد-خیابان رسالت-رسالت 64-مذهبی5-پلاک 11-شرکت مهندسین مشاور پارسیان سازه گستر کانیار-گروه مهندسی IROCK
شماره تماس:اسمعیلی 09381295869 (تلگرام)- 2784190- 0511 - 09157330367 آدرس ایمیل:raminesmaeili68@gmail.com
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است و تمامی محصولات و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد همچنین فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
logo-samandehi لوگوی شرکت لوگوی گروه